Nawęglanie

Obsługa instalacji do przyjmowania, magazynowania i podawania węgla

Spółka PGE Ekoserwis prowadzi własnymi spycharkami usługę pryzmowania zwałów węgla w ramach utrzymania składowiska węgla na terenie PGE GiEK Oddział w Rybniku. Celem powierzonego nam zadania jest zapewnienie rozładunku węgla, dostarczonego transportem samochodowym oraz ciągłości podawania, magazynowania i przyjmowania węgla z urządzeń rozładowczych (wywrotnice wagonowe) w średniorocznej ilości ok. 4 mln. Mg, przy maksymalnym dobowym zużyciu ok. 12 tys. Mg.

Dodatkowo prowadzimy obsługę wag samochodowych. Usługa polega na zapewnieniu obsługi wagowej naszymi pracownikami na wadze towarowej wyjazdowej nr. 3, a w razie konieczności nr.2, na których ważone są ładunki/materiały wyjeżdżające z terenu Elektrowni.

W Regionie Wschód, nasz Oddział Kraków obsługuje nawęglanie w PGE Energia Ciepła S.A. Oddział nr 1 w Krakowie. Celem powierzonego zadania jest zapewnienie przesyłu węgla z rozładunku, dostarczonego transportem kolejowym na składowisko wegla oraz ciągłości podawania do produkcji, magazynowania i przyjmowania w średniorocznej ilości ok. 850 tyś Mg, przy maksymalnym dobowym zużyciu ok.  6 tys. Mg.

Dodatkowo na terenie Elektrociepłowni w Krakowie prowadzimy usługi:

  • obsługa wag samochodowych polegającej na zapewnieniu obsługi wagowej naszymi pracownikami na wadze towarowej wyjazdowej nr.2 na której ważone są ładunki/materiały wyjeżdżające/ wjeżdżające  do Elektrociepłowni
  • obsługa pobierania próbek węgla, polegajęcej na zapewnieniu obsługi stacji do poboru próbek węgla podawanego do produkcji jak i na składowisko z dostaw. Prace wykonują pracownicy posiadający certyfikaty GIG w zakresie poborców próbek .

 

Szczegółowych informacji udzielają:

Region Zachód (Wrocław, Siechnice):
Łukasz Kuliczkowski +48 71 323 7635 e-mail:

Region Południe (Rybnik):
Mariusz Garstka - tel. +48 32 739 17 69, e-mail:

Region Północ:
Niżygorocki Piotr - tel. +48 58 347 46 24, e-mail:

Region Wschód (Kraków):
Jan Lempart - tel. +48 12 646 6393, e-mail:

PGE EKOSERWIS